PS NA WAKACJACH – ZHR

Nasze ostatnie wakacyjne spotkanie ze wspólnotami MGS odbyło się na obozie harcerskim. Jeśli nigdy nie spaliście pod namiotem w środku lasu, to zapraszamy na nową przygodę!  

PS NA WAKACJACH – OAZA

W kolejnym odcinku „Lata z MGS” odwiedziliśmy wspólnotę Ruchu Światło-Życie, przeżywającą swoje rekolekcje wakacyjne w Trzcińcu. Chcesz się dowiedzieć, jak powstała Oaza i co to jest foska? Obejrzyj naszą relację!  

PS NA WAKACJACH – ORATORIUM

Salezjańska Grupa Medialna udowadnia, że wakacje można też spędzać w mieście, a konkretnie – na półkoloniach w Oratorium. Odbywają się one w całym salezjańskim świecie, my postanowiliśmy odwiedzić Oratorium w Rumi.  

Projekt SALEZJAN na Dominiku 2014

Święto Dominika Savio to Inspektorialny zjazd ministrantów, który odbywa się, co roku w maju, a dokładniej podczas weekendu majowego. Święto osób, które znajdują się najbliżej przy ołtarzu podczas sprawowania Eucharystii ma podwójny wymiar: pierwszy to oczywiście wymiar duchowy, drugi to rywalizacja sportowa w wielu dyscyplinach sportowych. Święto Dominika Savio ma bardzo długą historię, pierwsze spotkanie odbyło się w Lądzie w 1993. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć kamer Salezjańskiej Grupy medialnej. To już trzecia nasza relacja. Tym razem zajęła się tym młodzież z Projektu SALEZJAN.

Konin

Kolej na Konin. Temat: Świętość. Tak to ugryźliśmy.

Rumia

To ostatni odcinek cyklu: Projekt SALEZJAN (czy aby na pewno?). Z jednej strony smutek, że już koniec, ale z drugiej strony – wakacje za pasem! I właśnie ten odcinek miał już klimat wakacyjny.

Papieski Projekt SALEZJAN

Dzieci z Salezjańskie Szkoły Podstawowej w Pile podążyły śladami Jana Pawła II … oto efekty ich wędrówek.

Projekt SALEZJAN na wakacjach (Moskwa)

Tym razem Salezjańska Grupa Medialna wybrała się na ferie do Moskwy. Znajduje się tutaj salezjańska parafia i działa także oratorium im. św. Jana Bosko. Podczas feri nie było czasu na odpoczynek, zrealizowaliśmy kolejny odcinek Projektu Salezjan. Zapraszamy!

Ląd (WSDTS)

Jaka szkoła w naszej inspektorii jest na wsi? … najważniejsza! Nasi reporterzy odwiedzili Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie.

Aleksandrów Kujawski

Najstarsza szkoła w naszej Inspektorii – to zobowiązuje! Dzisiaj będzie o Tradycji. Nasi reporterzy odwiedzili Szkoły Salezjańskie w Aleksandrowie Kujawskim.

Szczecin (Witkiewicza / Jana Bosko)

Ile szkół salezjańskich jest w Szczecinie? Co ma cyrk do szkoły? …i czy Szczecin leży nad morzem? … dowiesz się z najnowszego filmu naszego Projektu. Nasi reporterzy odwiedzili Szkoły Salezjańskie w Szczecinie.

Bydgoszcz

Co ma wspólnego kaplica, stadion ZAWISZY, mozaiki, Bydgoszcz i Szkoły Salezjańskie? … dowiesz się z najnowszego filmu naszego Projektu. Nasi reporterzy odwiedzili Szkoły Salezjańskie w Bydgoszczy.

Piła

Czy w szkole można czuć się jak w domy? … Czy po latach można wrócić do tej samej szkoły? … i wiele innych ciekawych rzeczy dowiesz się z najnowszego filmu naszego Projektu. Nasi reporterzy odwiedzili Szkoły Salezjańskie w Pile!