MINISTRANCKIE ŚWIĘTO ŚW. DOMINIKA SAVIO 2014 – RELACJA

Ministranckie Święto Dominika Savio odbyło się, tym razem, w Rumi. W tym roku przyjechało 376 ministrantów, 53 opiekunów, 28 wolontariuszy i 13 kleryków z ponad 20 różnych placówek. W pierwszy dzień po zakwaterowaniu, udaliśmy się na Mszę świętą pod przewodnictwem księdza biskupa Wiesława Szlachetki. Następnie ceremonią przy śpiewie i radosnej atmosferze przeszliśmy na stadion, gdzie oprócz ślubowania ministrantów, zapalenia olimpijskiego znicza oraz wciągnięcia flagi na maszt i odśpiewania hymnu narodowego, czekały na nas niespodzianki… Zobaczcie sami!  

MINISTRANCKIE ŚWIĘTO ŚW. DOMINIKA SAVIO 2012 – RELACJA

Od tego wszystko się zaczęło! Tak wyglądały początki Salezjańskiej Grupy Medialnej, nasza pierwsza relacja. Wtedy jeszcze nie mieliśmy kamery HD, ani swojej obecnej nazwy, ale mieliśmy już pierwszą ekipę, którą tworzyli: Zbigniew Klipow, Patryk Szczepaniak, Paulina Januzik i Klaudia Cieślak. Zrelacjonowaliśmy dla Was święto św. Dominika Savio, patrona ministrantów. Zobaczcie, jakie efekty uzyskaliśmy:

Projekt SALEZJAN na Dominiku 2014

Święto Dominika Savio to Inspektorialny zjazd ministrantów, który odbywa się, co roku w maju, a dokładniej podczas weekendu majowego. Święto osób, które znajdują się najbliżej przy ołtarzu podczas sprawowania Eucharystii ma podwójny wymiar: pierwszy to oczywiście wymiar duchowy, drugi to rywalizacja sportowa w wielu dyscyplinach sportowych. Święto Dominika Savio ma bardzo długą historię, pierwsze spotkanie odbyło się w Lądzie w 1993. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć kamer Salezjańskiej Grupy medialnej. To już trzecia nasza relacja. Tym razem zajęła się tym młodzież z Projektu SALEZJAN.