Gimnastyka, czyli rap sportowy!

No i doczekaliśmy się! Przed Wami klip promujący nasz gimnastyczny miesiąc! To wspólna praca Salezjańskiej Grupy Medialnej, Młodzieży z Collegium Salesianum w Szczecinie i przede wszystkim naszych raperów z Trzcińca. Ale nie tylko. Dziękujemy wszystkim, którzy kiedykolwiek uczestniczyli w naszych, salezjańskich wydarzeniach sportowych – Dominiku Savio, turniejach ministranckich, konkursach oratoryjnych, wakacjach, półkoloniach i wielu, wielu innych. Bez Was nie powstałby ten teledysk!

Projekt #VALDOCCO

Zainspirował nas ten numer poniżej. Gimnastyka, muzyka, deklamacje, teatr, spacer … dodaliśmy modlitwę. To przepis na to, aby stworzyć ‪#‎VALDOCCO‬. Miejsce, które jest pełne księdza Bosko. W Salezjańskiej Grupie Medialnej chcemy zająć się tym dogłębnie, rozbić na części pierwsze i zobaczyć co takiego w tym jest. Każdego miesiąca zajmiemy się jednym tematem.

Pierwsze rapsy w tym sezonie

Mamy już za sobą pierwsze nagrywki w naszym studio. Tym razem gościliśmy Trzciniec. Powstało kilka numerów, ale chwilowo wrzucamy dwa. Miłego słuchania!

Nowy, rapowy sezon

Od dwóch lat, studio Radia Pustynia rozbrzmiewa bitem. SGM wyszła z pomocą młodym hiphopowcom. Mamy do dyspozycji mikrofony, miksery, komputery, więc nic nie stoi na przeszkodzie by radio stało się studiem nagrań.

Bosko Bandits

„Bosko Bandits to taki jednorazowy wybryk, czysto salezjański, czyli spontaniczny, szczery i radosny. Skład? Bosko Bandits to ekipa bez ładu i składu.” – tak piszą o sobie. A według nas, to niesamowite wydarzenie muzyczne i, co najważniejsze, SALEZJAŃSKIE.

Hip-hop w studiu Radia Pustynia

Mamy dla Was coś, czego jeszcze nie było w SGM – porcję dobrego rapu od chłopaków z Trzcińca. Posłuchajcie kilku ich kawałków, a może kiedyś skusicie się na całą płytę!

XII AUDYCJA RADIA PUSTYNIA (JEDZIEMY NA MISJE!)

Audycja z 10.10.2012 była zdecydowanie misyjna. Spotkaliśmy się przede wszystkim z ludźmi, którzy o misjach wiedzą prawie wszystko. Pierwszym gościem był ks. Piotr Szumny, salezjanin, misjonarz z Maroko. Byli też wolontariusze misyjni, ci którzy już pracowali na misjach i ci którzy się do tego przygotowują.

X AUDYCJA RADIA PUSTYNIA (PO ZJEŹDZIE MGS I RS, HISTORIA JEDNEJ PIOSENKI)

26.09.2012, w X. audycji Radia Pustynia najpierw zrobiliśmy podsumowanie  7. zjazdu MGS i RS . Po raz pierwszy mięliśmy okazję przeprowadzać wywiady w obcych językach. Między innymi przeprowadziliśmy wywiad z Filiberto Gonzalezem – odpowiedzialnym za media w świecie salezjańskim.

IX AUDYCJA RADIA PUSTYNIA (CO TO JEST RODZINA SALEZJAŃSKA)

Skończyły się, no i trzeba było pójść do szkoły. Ale nie skończyły się „imprezy” salezjańskiej. W dniach  21-23 września 2012 roku  odbył się VII Zlot Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego (MGS) i RS.  Co się kryje za skrótem RS? Rodzina Salezjańska.

VII AUDYCJA RADIA PUSTYNIA (PRZED BOSKIM FESTIWALEM)

W wcześniejszym programie zapowiedzieliśmy, że audycja będzie na Boskiem Festiwalu, niestety okazało się, że w Trzcińcu i okolicach internet występuje w ilościach śladowych. Ale my nie daliśmy za wygraną i powstał program przed i po Boskim Festiwalu. Ten oczywiście jest przed…