Pierwsze rapsy w tym sezonie

Mamy już za sobą pierwsze nagrywki w naszym studio. Tym razem gościliśmy Trzciniec. Powstało kilka numerów, ale chwilowo wrzucamy dwa. Miłego słuchania!

XII AUDYCJA RADIA PUSTYNIA (JEDZIEMY NA MISJE!)

Audycja z 10.10.2012 była zdecydowanie misyjna. Spotkaliśmy się przede wszystkim z ludźmi, którzy o misjach wiedzą prawie wszystko. Pierwszym gościem był ks. Piotr Szumny, salezjanin, misjonarz z Maroko. Byli też wolontariusze misyjni, ci którzy już pracowali na misjach i ci którzy się do tego przygotowują.

X AUDYCJA RADIA PUSTYNIA (PO ZJEŹDZIE MGS I RS, HISTORIA JEDNEJ PIOSENKI)

26.09.2012, w X. audycji Radia Pustynia najpierw zrobiliśmy podsumowanie  7. zjazdu MGS i RS . Po raz pierwszy mięliśmy okazję przeprowadzać wywiady w obcych językach. Między innymi przeprowadziliśmy wywiad z Filiberto Gonzalezem – odpowiedzialnym za media w świecie salezjańskim.

IX AUDYCJA RADIA PUSTYNIA (CO TO JEST RODZINA SALEZJAŃSKA)

Skończyły się, no i trzeba było pójść do szkoły. Ale nie skończyły się „imprezy” salezjańskiej. W dniach  21-23 września 2012 roku  odbył się VII Zlot Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego (MGS) i RS.  Co się kryje za skrótem RS? Rodzina Salezjańska.

VII AUDYCJA RADIA PUSTYNIA (PRZED BOSKIM FESTIWALEM)

W wcześniejszym programie zapowiedzieliśmy, że audycja będzie na Boskiem Festiwalu, niestety okazało się, że w Trzcińcu i okolicach internet występuje w ilościach śladowych. Ale my nie daliśmy za wygraną i powstał program przed i po Boskim Festiwalu. Ten oczywiście jest przed…

JINGLE RADIA PUSTYNIA

Dżingiel, dżingel (ang. jingle = dzwonienie, brzęczenie) – przerywnik transmisji, krótki dźwięk, łatwo zapamiętywalny slogan lub melodyjka, używana przede wszystkim w programach radiowych jak również niektórych programach telewizyjnych. Rodzaj spotu reklamującego trwający program lub aktualną rozgłośnię. Nazwa pochodzi od pierwotnej aranżacji stosowanych dżingli – odgłosu dzwoneczków (ang. jingle bells).

VI AUDYCJA RADIA PUSTYNIA (SPE – TWARDOGÓRA)

Kolejna audycja z trasy pielgrzymki. Miejsce szczególne dla salezjańskiej młodzieży – Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w  Twardogórze. Audycja pełna materiałów z pielgrzymki.

V AUDYCJA RADIA PUSTYNIA (SPE – SZCZANIEC)

Kolejna Audycja Radia Pustynia została zrealizowana w terenie, dzień po rozpoczęciu Salezjańskiej Pielgrzymki Ewangelizacyjnej. Kiedy SPE nocowało w Babimoście, my cofnęliśmy się do punktu wymarszu. Za tymczasowe studio polowe posłużył dom Dominiki, a właściwie sypialnia jej babci, bo tam był najlepszy zasięg internetu.

IV AUDYCJA RADIA PUSTYNIA

IV audycja radia Pustynia, cały czas nadająca pod tytułem „Salezjańskie pasmo wieczorne” rozpoczęła się punktualnie o godzinie 21.00. To program, który po raz pierwszy nadawany był po Warsztatach, a to oznaczało, że prowadzący musieli specjalnie dojechać na ten program. 

III AUDYCJA RADIA PUSTYNIA

Pierwszy program nagrywany na żywo. Poprowadziły go dziewczyny z PM Grudziądz. Alina i Kinga. W studio panowała tak dobra atmosfera, że audycję przedłużyliśmy o jakieś pół godzin.