Jasna Góra, Szkoły Salezjańskie i SGM

W środę, 16 września na Jasnej Górze odbyło się spotkanie dziękczynne zorganizowane na zakończenie Jubileuszu 200. Urodzin św. Jana Bosko. Na jasnogórskim placu zgromadziło się ponad 7 tys. uczniów szkół salezjańskich z całej Polski wraz nauczycielami i duszpasterzami. Młodzi najpierw uczestniczyli we Mszy św., a potem wysłuchali koncertu w wykonaniu m.in. Magdy Anioł i Łukasza Golca. Byliśmy tam też i my, czyli Salezjańska Grupa Medialna!

SGM na sportowo

W dniach 19-20 sierpnia 2015 roku odbyła się bardzo spektakularna impreza salezjańska z okazji 200-lecia urodzin ks. Bosko. Oto 4 salezjanów, wraz z młodzieżą przebiegło, w biegu sztafetowym 200 kilometrów w ciągu 20 godzin!!!  Zasady były proste: zmieniamy się co godzinę i biegniemy 10 kilometrów. Najpierw pierwszy salezjanin, potem 2, 3 i 4 – i od nowa. : ) Po co? Bo ks. Bosko często mówił: „Boisko martwe – diabeł żywy, boisko żywe – diabeł martwy”. W systemie wychowawczym św. Wychowawcy sport był bardzo ważny czynnikiem. Dlatego wydało się właściwym, by tak uczcić 200 urodziny św. Księdza.

MINISTRANCKIE ŚWIĘTO ŚW. DOMINIKA SAVIO 2014 – RELACJA

Ministranckie Święto Dominika Savio odbyło się, tym razem, w Rumi. W tym roku przyjechało 376 ministrantów, 53 opiekunów, 28 wolontariuszy i 13 kleryków z ponad 20 różnych placówek. W pierwszy dzień po zakwaterowaniu, udaliśmy się na Mszę świętą pod przewodnictwem księdza biskupa Wiesława Szlachetki. Następnie ceremonią przy śpiewie i radosnej atmosferze przeszliśmy na stadion, gdzie oprócz ślubowania ministrantów, zapalenia olimpijskiego znicza oraz wciągnięcia flagi na maszt i odśpiewania hymnu narodowego, czekały na nas niespodzianki… Zobaczcie sami!  

MINISTRANCKIE ŚWIĘTO ŚW. DOMINIKA SAVIO 2012 – RELACJA

Od tego wszystko się zaczęło! Tak wyglądały początki Salezjańskiej Grupy Medialnej, nasza pierwsza relacja. Wtedy jeszcze nie mieliśmy kamery HD, ani swojej obecnej nazwy, ale mieliśmy już pierwszą ekipę, którą tworzyli: Zbigniew Klipow, Patryk Szczepaniak, Paulina Januzik i Klaudia Cieślak. Zrelacjonowaliśmy dla Was święto św. Dominika Savio, patrona ministrantów. Zobaczcie, jakie efekty uzyskaliśmy:

VIII ZLOT MGS I RS – WYWIADY, HOMILIA I SŁÓWKO

Przyjazd gości specjalnych z Włoch to świetna okazja do przeprowadzenia z nimi wywiadu, której nie zmarnowaliśmy! Posłuchajcie także bardzo ciekawej homilii ks. Inspektora oraz wieczornego słówka ks. Garcii – warto!    

VIII ZLOT MGS i RS – RELACJA

Jeśli chcecie zobaczyć lub przypomnieć sobie, co się działo na VIII Zlocie Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego i Rodziny Salezjańskiej, koniecznie musicie obejrzeć naszą relację z tego niecodziennego wydarzenia.   

XXII Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna

Kto z Was był już na pielgrzymce do Częstochowy, ten na pewno wie, jakie tłumy przychodzą na Jasną Górę każdego roku. Wśród tysięcy pielgrzymów odnaleźć można też salezjanów, którzy nie tylko maszerują do celu z zastępami młodzieży, ale w każdej miejscowości, w której się zatrzymują, prowadzą radosną ewangelizację w duchu św. Jana Bosko. Dalej zastanawiasz się, czy warto wyruszyć z nimi w drogę? Przekonaj się sam!

BF 2014 – WYWIADY

Ogromna porcja wywiadów ze wszystkimi zespołami występującymi na scenie Boskiego Festiwalu w 2014 roku:

BF 2013 – RELACJA DZIEŃ PO DNIU

Specjalnie dla Was, żebyście mogli zobaczyć, jak wygląda Boski Festiwal, żebyście mogli raz jeszcze powrócić do wspomnień z końca wakacji 2013 roku, przygotowaliśmy relację, dzień po dniu, z tego, co wydarzyło się w Trzcińcu.

BF 2013 – WYWIADY

Tak jak na poprzednim festiwalu, tak i w tym roku, zrobiliśmy dla Was wywiady z zespołami. Miłego oglądania!

BF 2012 – NEWS

Najświeższe informacje z Boskiego Festiwalu, dzień po dniu, tylko od Salezjańskiej Grupy Medialnej!     Mamy też dla Was podsumowanie całego festiwalu:

BF 2012 – WYWIADY

W czasie Boskiego Festiwalu w 2012 roku, przeprowadziliśmy wiele wywiadów, zarówno z zespołami występującymi na trzcinieckiej scenie, jak i z innymi ważnymi dla organizacji festiwalu osobami. Oto one: