PS NA WAKACJACH – ZHR

Nasze ostatnie wakacyjne spotkanie ze wspólnotami MGS odbyło się na obozie harcerskim. Jeśli nigdy nie spaliście pod namiotem w środku lasu, to zapraszamy na nową przygodę!  

PS NA WAKACJACH – OAZA

W kolejnym odcinku „Lata z MGS” odwiedziliśmy wspólnotę Ruchu Światło-Życie, przeżywającą swoje rekolekcje wakacyjne w Trzcińcu. Chcesz się dowiedzieć, jak powstała Oaza i co to jest foska? Obejrzyj naszą relację!  

PS NA WAKACJACH – ORATORIUM

Salezjańska Grupa Medialna udowadnia, że wakacje można też spędzać w mieście, a konkretnie – na półkoloniach w Oratorium. Odbywają się one w całym salezjańskim świecie, my postanowiliśmy odwiedzić Oratorium w Rumi.  

Projekt SALEZJAN na Dominiku 2014

Święto Dominika Savio to Inspektorialny zjazd ministrantów, który odbywa się, co roku w maju, a dokładniej podczas weekendu majowego. Święto osób, które znajdują się najbliżej przy ołtarzu podczas sprawowania Eucharystii ma podwójny wymiar: pierwszy to oczywiście wymiar duchowy, drugi to rywalizacja sportowa w wielu dyscyplinach sportowych. Święto Dominika Savio ma bardzo długą historię, pierwsze spotkanie odbyło się w Lądzie w 1993. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć kamer Salezjańskiej Grupy medialnej. To już trzecia nasza relacja. Tym razem zajęła się tym młodzież z Projektu SALEZJAN.

Papieski Projekt SALEZJAN

Dzieci z Salezjańskie Szkoły Podstawowej w Pile podążyły śladami Jana Pawła II … oto efekty ich wędrówek.

Ląd (WSDTS)

Jaka szkoła w naszej inspektorii jest na wsi? … najważniejsza! Nasi reporterzy odwiedzili Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie.